Zwinne zarządzane to cykl korekt upraszczających osiąganie celu.

Raz ustanowiony porządek można utrzymywać jedynie tak długo, jak długo pozwala na to aktualność stosowanych metod i narzędzi. W obecnych czasach o przewadze konkurencyjnej decyduje nie ilość zgormadzonych zasobów, a ich jakość.

Aby sprostać stale przyspieszającemu tempu zmiany, stoimy przed wyborem zastosowania coraz to sprawniejszych technologii. Wybór narzędzia to dopiero początek drogi. Zmiana to już nie jest „wyprawa z punktu A do B”.

Zmiana stała się drogą do celu. Nie wystarczy przeszkolić handlowców z zasad prezentowania korzyści produktu czy ustalania potrzeb klienta. Obecnie korzyści i potrzeby; często zmanipulowane, prezentowane w wirtualnym świecie, tworzone przez wirtualne narzędzia, a nie budowanie relacji; stały się przewidywalne.

Coraz częściej „handlujemy czasem”, aby poprawić wyniki sprzedaży w firmie. „Ten sprzeda więcej, kto sprzeda prędzej”. Wszechobecna technologia narzuca nam ponadto wiele dodatkowych kryteriów.

Warto korzystać z usprawniających narzędzi, które mają ogromny wpływ na przyśpieszenie wykonania. Czy to dla nas ludzi dobre tak pędzić do przodu ? Nie, ponieważ gatunek ludzki nadal musi odpoczywać, aby funkcjonować. Gdy nauczymy się rozsądnie zarządzać narzędziami cyfrowymi, to one wykonywać będą większość czynności powtarzalnych oddając nam czas, który staję się najbardziej pożądanym dobrem.

Technologia zmienia oblicze światowej gospodarki. A Ty ? Zdążysz zmienić zasady funkcjonowania Twojego biznesu?